Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Medycyna

Zalecenia przy chorobie skóry dłoni

Niezdrowe jedzenie i nieodpowiednia dieta przyczyniają się do chorób skóry dłoni. Warto zwrócić uwagę na fakt, że choroba skóry może się pojawić w każdym wieku i nikt nie jest bezpieczny.

Pielęgnacja skóry dłoni

Skóra jest niezwykle wrażliwa, dlatego podstawą jest właściwa pielęgnacja i stosowanie odpowiednich kremów. Choroby skóry dłoni objawiają się zazwyczaj pękającym naskórkiem oraz uczuciem ściągniętej skóry.

Objawy mogą się nasilać w sezonie zimowym, gdy temperatura spada poniżej zera. Czasami jednak nawet pielęgnacja i zmiana nawyków żywieniowych może nie dać żadnych efektów. Niektórzy ludzie mają większe skłonności genetyczne do chorób skóry dłoni. Pasożyty oraz zarodniki grzybów to główni winowajcy, którzy odpowiadają za rozwój chorób skóry. Zarazić można się bardzo łatwo, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność.

Leczenie chorób skóry dłoni

Należy także pamiętać, że choroby skóry dłoni rozprzestrzeniają się naprawdę w ekspresowym tempie. Gdy tylko zobaczysz niepokojące objawy to pamiętaj, żeby od razu zapisać się do doświadczonego dermatologa. Leczenie na własną rękę nie jest dobrym pomysłem, ponieważ nie wiemy wtedy, co nam naprawdę dolega.

Lekarz dermatolog postawi diagnozę i zaplanuje cały proces leczenia. Grzybica jest najpopularniejszą chorobą skóry, która występuje nie tylko na rękach, ale również na nogach. Niezwykle ciężko się jej pozbyć, ponieważ bardzo lubi powracać. To właśnie nawroty choroby są dla pacjentów najbardziej dokuczliwe. Grzybica wyklucza pacjenta z życia społecznego.

Przyczyny chorób skóry

Osoby chorujące na grzybicę tracą pewność siebie i wycofują się z życia towarzyskiego. Gdy jest nieleczona to szybko atakuje inne części ciała. Za zakażenie odpowiedzialne są grzyby chorobotwórcze określane jako dermatofity. W pewnym stopniu przypominają keratynę ludzką. Obniżona odporność oraz choroby ogólnoustrojowe także mogą być przyczyną powstania grzybicy.

Grzybica paznokci bardzo często towarzyszy grzybicy dłoni. Jej charakterystyczne objawy to żółte lub nawet brązowe zabarwienie paznokci. Paznokcie ulegają rozwarstwieniu w zaawansowanym stadium choroby. Lepiej tego nie bagatelizować, ponieważ później może być ciężko się wyleczyć. Drożdżaki to grzyby odpowiedzialne za wywołanie choroby skóry zwanej drożdżycą. Warto mieć na uwadze, że drożdżyca praktycznie nie występuje u mężczyzn.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.