Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Kosmetyki

Cechy dobrego fotela kosmetycznego

Troska o dobrą jakość fotela kosmetycznego jest częstą deklaracją właścicieli salonów. I dobrze, bo to mebel stanowiący oś pracy z klientem. Trzeba bacznie zwracać uwagę na poziom komfortu klienta podczas zabiegów. Dobry fotel kosmetyczny pozwoli pracować profesjonalnie, przyjemnie i szybko. Warto zwracać uwagę na także na nieoczywiste cechy foteli.

Od wyglądu po wielkość

Choć gabaryty są jedną z najważniejszych cech, którymi należy kierować się przy wyborze fotela kosmetycznego, to pierwszym na co zwraca się uwagę jest estetyka. To prawda: zarówno dla specjalisty, jak i klientów, wygląd mebli i narzędzie ma niebagatelne znaczenie. Topowe modele foteli kosmetycznych charakteryzują się prostym acz niebanalnym designem i stonowanymi barwami. Istotne jest także wykończenie.

Kwestie estetyczne płynnie łączą się z jakościowymi i względami bezpieczeństwa. Przede wszystkim należy zadbać o spełnienie atestów. Ten problem dotyczy wszelkich sprzętów, które mogą służyć celom także medycznym. I tak należy zwrócić uwagę na dobrej jakości tworzywo, z którego zostało zrobione siedzisko i inne części fotela.

Wielkość jest czynnikiem który cechuje każdy fotel kosmetyczny, a który szczególnie skrupulatnie należy dobierać do pomieszczenia, gdzie umieszcza się fotel kosmetyczny. Trzeba mieć na uwadze komfort pracy przy fotelu i zadbać o odpowiednią ilość wolnego miejsca wokół. Nikt nie pragnie przeciskać się między ścianą a fotelem.

Zalety regulacji

Trwałość elementów wykończeniowych, takich jak pokrycie siedziska, podłokietników i podnóżków świadczy o jakości fotela. Brak dobrego wykończenia nie tylko narazi na koszty właściciela, lecz także uczyni salon mniej atrakcyjnym wizualnie i stworzy wrażenie braku profesjonalizmu.

Z kolei regulacja musi uwzględniać możliwe do obsłużenia obciążenia. Klienci to gabinetów to bardzo różnorodna grupa osób. Należy mieć na uwadze obsługiwanie osób z nadwagą, co nie powinno być zaskoczeniem dla specjalisty. Przydają się w takim przypadku fotele ze znacznym maksymalnym, możliwym obciążeniem.

Obciążenie dopuszczalne jest cechą konstrukcyjną foteli. Obok niego najważniejsze właściwości to możliwość regulacji poszczególnych elementów. Poczynając od oparcia i wysokości siedziska, a kończąc na podnóżkach – to części, których regulacja jest jak najbardziej pożądana.

Fotele kosmetyczne dostępne są w ofercie Beautysystem.pl.