Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Medycyna

Dermapen – mezoterapia mikroigłowa na twarz i na ciało. Kiedy warto?

Mezoterapia mikroigłowa różni się od igłowej rodzajem narzędzia, którym jest prowadzona. Podczas gdy igłowa najczęściej polega na zastosowaniu strzykawek z igłami, w mikroigłowej stosuje się urządzenie o nazwie Dermapen. Kiedy warto zdecydować się na mikromezoterapię?

Na czym polega zabieg Dermapen?

Mezoterapia mikroigłowa, czyli prowadzony urządzeniem Dermapen zabieg mezoterapii, polega na nakłuwaniu tkanki skórnej bardzo cienkimi igłami. Wywołują one mikrouszkodzenia na głębokości 0,5-2,5 mm, co sprzyja naturalnej regeneracji skóry i poprawie jej kondycji.

W trakcie zabiegu nakłada się również odpowiednio dobrane kosmetyki, które wnikają w głąb tkanek i dają jeszcze lepszy efekt pielęgnacji. Kosmetyki te dopasowuje się do typu skóry oraz do jej potrzeb, dzięki czemu można poprawić jej kondycję, na przykład zwiększyć poziom nawilżenia, zniwelować nadmierną ilość sebum, poprawić jędrność i elastyczność.

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen na twarz

Zabieg mezoterapii mikroigłowej Dermapen najczęściej prowadzony jest na twarzy. Można wykonać go także na delikatnej skórze wokół oczu. Co ważne, zabieg ten nie ma ograniczeń wiekowych, wobec tego można przeprowadzać go zarówno na młodszej, jak i na dojrzałej skórze.

Wykonany urządzeniem dermapen zabieg na twarzy pozwala na zredukowanie zmian jak rozszerzone pory, blizny – potrądzikowe, pooperacyjne i pourazowe, przebarwienia, drobne zmarszczki i linie na twarzy. Daje także efekt rewitalizacji, czyli skóra nabiera zdrowego, młodszego wyglądu.

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen na ciało

Procedura może być także prowadzona na ciele. W tym przypadku zabieg Dermapen najczęściej stosowany jest na rozstępy oraz na cellulit. Nakłuwanie skóry sprzyja wtedy poprawie jej kondycji, a zmiany te stopniowo zanikają.

Ponadto Dermapen może by stosowany również w przypadku nadmiernie wypadających włosów. Powoduje wtedy lepsze ukrwienie tkanek skalpu i aktywuje pracę mieszków włosowych.

Zabieg Dermapen Katowice – cena

Osobom chcącym wybrać się na zabieg Dermapen Katowice prezentują długą listę adresów gabinetów i klinik medycyny estetycznej, w których można wykonać go pod okiem doświadczonych lekarzy.

Cena za zabieg Dermapen w Katowicach to najczęściej od około 250 do 450 złotych, w zależności od wielkości obszaru zabiegowego.