Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Uroda

Laserowe zamykanie naczynek – co trzeba wiedzieć?

Wiele kobiet boryka się z problemami naczyniowymi. Ich efektem najczęściej są tzw. pajączki, które fachowo określa się teleangiektazjami. Na szczęście dostępne są skuteczne sposoby na to, aby się ich pozbyć. Mowa tu o laserowym zamykaniu naczynek. Na czym dokładnie polega ten zabieg?

Czym jest laserowe zamykanie naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek to skuteczny zabieg kosmetyczny, który umożliwia usunięcie rozszerzonych naczyń krwionośnych. Zabieg ma bardzo pozytywny wpływ na przebarwioną skórę. Sam zabieg polega na obkurczaniu i zamykaniu rozszerzonych naczynek pod wpływem rosnącej temperatury krwi.

Najczęściej zabieg ten wykonywany jest w celu usunięcia rozszerzonych naczynek na skórze twarzy. Laserowe zamykanie naczynek może być jednak z powodzeniem zastosowane także w przypadku innych partii ciała.

Dla kogo laserowe zamykanie naczynek?

Zabieg laserowego zamykania naczynek poleca się w szczególności w przypadku pojawienia się pajączków naczyniowych, rumienia na policzkach oraz naczyniaków gwiaździstych. Wśród innych wskazań do zabiegu wymienić można uszkodzenie skóry promieniami UV, trądzik różowaty, a także płytkie i średnie zmarszczki.

Wiedzieć jednak trzeba, że są również przeciwwskazania do tego zabiegu. Wśród nich na pewno wymienić trzeba stosowanie terapii retinoidami, zażywanie leków światłoczułych oraz fotodermatozę. Z laserowego zamykania naczynek korzystać nie powinny również osoby cierpiące na aktywne infekcje oraz stany zapalne skóry.

Jakie są efekty laserowego zamykania naczynek?

Zabieg laserowego zamykania naczynek cieszy się dużą popularnością nie bez powodu. Wiąże się bowiem z wieloma wymiernymi korzyściami. Przede wszystkim skutecznie usuwa naczyniaki, zmniejsza objawy trądziku, a także spłyca pory. Koniecznie dodać trzeba również, że laserowe zamykanie naczynek pozytywnie wpływa na zamknięcie i zmniejszenie widoczności popękanych naczynek na twarzy i ciele.

Jak można się domyślić, dziś taki zabieg oferuje wiele salonów kosmetycznych. Ważne jest jednak, aby wybór tego konkretnego nie był przypadkowy. Postawić należy tu na doświadczenie i wysokiej jakości sprzęt. Salonem kosmetycznym godnym polecenia jest z pewnością salon Zamykanie naczynek Katowice. Zatrudnia doświadczoną kadrę i dysponuje nowoczesnym sprzętem.