Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Medycyna

Czym charakteryzuje się dobry dom seniora?

Przekazanie bliskiej osoby ośrodkom świadczącym specjalistyczną opiekę nigdy nie jest łatwym zadaniem. Aktualna tendencja demograficzna sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej publicznych i prywatnych domów seniora, które oferują kompleksową opiekę dla osób starszych. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym wyróżniają się najlepsze domy opieki mazowieckie.

O czym należy pamiętać?

Wybierając Dom seniora warszawa warto upewnić się, czy dany ośrodek w rzeczywistości posiada zezwolenie na prowadzenie takiej działalności. Aby zdobyć wymienione zezwolenie ośrodki muszą przejść kontrolę. Przy osobach mniej sprawnych ruchowo należy zwrócić uwagę także na to, czy dany obiekt nie posiada żadnych barier architektonicznych. Osoby starsze powinny swobodnie poruszać się nie tylko po całym budynku, ale również na zewnątrz. W wielu ośrodkach pielęgniarka wzywana jest jedynie w razie potrzeby. Jeżeli chcemy zapewnić pełne bezpieczeństwo, to należy wybrać dom seniora Warszawa, który oferuje całodobową opiekę pielęgniarską i opiekuńczą. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto upewnić się również, czy dany ośrodek zatrudnia lekarzy i psychiatrów. Godne uwagi są ośrodki w których zainstalowany jest system przywoławczy. Jest to jeden z tych elementów wyposażenia, który znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa.

Na co zwrócić uwagę?

Nie wszystkie domy opieki mazowieckie mają w ofercie rehabilitację. Pamiętać należy o tym, że w wieku senioralnym rehabilitacja odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego też powinna być dostępna każdego dnia i w różnym zakresie. Ogromną rolę odgrywają również terapie zajęciowe. Tylko dzięki zajęciom dodatkowym seniorzy są w stanie utrzymać sprawność umysłową. Nie wszystkie domy opieki mazowieckie posiadają również własną kuchnię i jadłospis dostosowany do diety poszczególnych podopiecznych. Wyżywanie zazwyczaj dostarczane jest przez firmy cateringowe, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z ich ofertą. Na samym końcu należy wspomnieć o tym, że najlepiej wybrać ośrodki, które umożliwiają wizyty bez wcześniejszego umówienia. Jeżeli ośrodek będzie można odwiedzić bez wcześniejszej zapowiedzi, to wówczas mamy pewność, że niczego nie che przed nami ukryć i zatuszować.