Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Uroda

Fenomen laseroterapii

Różne formy podejmowania leczenia chorób skóry oraz wielu innych schorzeń z jak najmniejszymi efektami ubocznymi zyskują coraz więcej zwolenników. Laseroterapia w ostatnich latach stała się jedną z najchętniej wybieranych metod leczenia przede wszystkim ze względu na wysoką skuteczność oraz brak uciążliwych skutków ubocznych. Najwięcej korzyści fototerapia przynosi, gdy stosowana jest w okresie jesieni oraz zimy.

Jakie schorzenia można leczyć laserem?

Fototerapia laser wykorzystuje w dużej mierze do leczenia różnego typu schorzeń skóry. Poważne choroby jakimi jest bielactwo czy łuszczyca, są bardzo poważnymi schorzeniami, które nie ustępują łatwo i mogą dawać objawy przez całe życie. Najważniejsze w ich leczeniu jest stosowanie się do wielu zaleceń, takich jak unikanie sytuacji stresowych nasilających chorobę i dbanie o kondycję skóry na całym ciele. Połączenie tych działań z fototerapią lampami o odpowiednim nasileniu, może przynieść naprawdę satysfakcjonujące efekty. Leczenie trądziku za pomocą światła to świetny sposób na odciążenie wątroby po stosowaniu silnych preparatów leczniczych oraz ukojenie cery po pielęgnacji zbyt ostrymi kosmetykami.

Kiedy nie należy stosować fototerapii?

Fototerapia lampy wykorzystuje na wielu obszarach medycyny, jednak nie zawsze może być najbezpieczniejszym wyborem. Problemy z oczami stanowią przeciwwskazanie do rozpoczęcia laseroterapii. Fototerapia laser kieruje bardzo często w obszary bliskie oku, dlatego w takich przypadkach może stanowić poważne zagrożenie dla wzroku. Warto skonsultować taki przypadek ze specjalistą z odpowiednim wyprzedzeniem, dzięki czemu możliwe będzie dostosowanie nasilenia światła do stanu zdrowia lub wybór zupełnie innej formy leczenia. W sytuacji przyjmowania preparatów leczniczych i leków mogących wywoływać większą wrażliwość na światło, należy w pierwszej kolejności zaprzestać ich przyjmowania. Uczulenie na promieniowanie ultrafioletowe, a także silne i regularne napady bóli migrenowych, także są poważnym przeciwwskazaniem do rozpoczęcia laseroterapii. Fototerapia lampy wykorzystuje z dużym powodzeniem, przynosząc wielu pacjentom ulgę oraz satysfakcjonujące rezultaty, jednak powinna być stosowana w sposób świadomy i przede wszystkim odpowiednio skonsultowany z doświadczonymi specjalistami.