Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Medycyna

Dlaczego ważne są badania prenatalne?

W trakcie ciąży kobieta poddawana jest wielu badaniom, które mają na celu jak najlepiej zadbać o zdrowie jej i dziecka. Nie wszystkie są zawsze obowiązkowe, ale mimo to warto je wykonać. Do puli tych badań, które nie zawsze są konieczne, należą m.in. badania prenatalne Częstochowa.

Czemu służą badania prenatalne?

Badania prenatalne częstochowa pozwalają określić stan płodu – jego rozwój, ewentualne wystąpienie wad lub chorób genetycznych. Współczesna medycyna często pozwala na podjęcie leczenia jeszcze w czasie, gdy dziecko jest w łonie matki, więc wczesna diagnoza, którą umożliwia badanie prenatalne Częstochowa, jest dużym ułatwieniem. Dzięki badaniom prenatalnym w Częstochowie można także dowiedzieć się jaki będzie stan dziecka po porodzie, a tym samym odpowiednio się do niego przygotować. To pomoc zarówno dla przyszłych rodziców, którzy już na tym etapie mogą się emocjonalnie przygotowywać na ewentualne problemy, ale także dla personelu szpitala – dzięki wynikom badań prenatalnych wiedzą jakie problemy mogą się pojawić i jak przygotować się na udzielenie szybkiej i skutecznej pomocy dziecku lub wcześniej zaplanować cesarskie cięcie. W świetle powyższego rezygnacja z badań prenatalnych Częstochowa jest działaniem bardzo ryzykownym ze względu na zdrowie i przyszłe życie dziecka. Pamiętać należy jednak, że badania prenatalne to nie tylko szykowanie się na złe wiadomości – USG pozwala na określenie liczby płodów, a więc na przygotowanie się do narodzin większej liczby dzieci niż jedno.

Badania prenatalne NFZ Częstochowa

Choć badania prenatalne co do zasady w większości nie są obowiązkowe i jeśli się na nie zdecydujemy w zakresie większym niż refundowane 3 badania prenatalne NFZ Częstochowa USG (po jednym na trymestr), będziemy musieli ponieść ich koszty, to są sytuacje, w których pozostałe sfinansuje NFZ. Wskazaniami do badanie prenatalne Częstochowa są: wiek matki powyżej 35 lat, choroby genetyczne w rodzinie lub w przypadku wcześniejszych dzieci bądź płodów, nieprawidłowe wyniki badań w ciąży, szczególnie USG.