Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Uroda

Jak dobrać bazę do płytki paznokciowej?

Manicure hybrydowy to obecnie najpopularniejszy sposób na piękne i trwałe paznokcie. Decydujący wpływ na trwałość hybrydy ma odpowiednio dobrana baza. To od jej wyboru zależy nie tylko trwałość manicure, ale także jego wygląd i kondycja paznokci. Jaką bazę wybrać?

Klasyczne bazy do paznokci

To najbardziej uniwersalny rodzaj baz do manicure hybrydowego, niektóre z nich można stosować także pod lakiery żelowe. Idealnie nadają się do stosowania na zdrową płytkę paznokciową. Stanowią trwały podkład pod lakiery.

Uniwersalne bazy hybrydowe mają średnią gęstość, dzięki czemu są bardzo łatwe w nakładaniu nawet dla początkujących. Baza klasyczna, po utwardzeniu, zapewnia dobrą przyczepność lakieru i trwałość manicure.

Bazy do paznokci do zadań specjalnych

Nie zawsze płytka paznokciowa jest zdrowa i mocna. Czasami paznokcie rozdwajają się, łatwo się łamią, posiadają przebarwienia, a płytka paznokcia jest nierówna. W takiej sytuacji dobrym wyborem są bazy o wzbogaconym składzie. Najczęściej są to bazy proteinowe, witaminowe oraz regenerujące.

Regularne stosowanie baz hybrydowych o wzbogaconym składzie odżywi i wzmocni paznokcie. Gęsta konsystencja baz pozwala nie tylko na wyrównanie nierówności płytki paznokciowej, ale także na jej wydłużenie o kilka milimetrów i nadanie paznokciom idealnego kształtu. Bazy tego typu są bazami samopoziomującymi, co oznacza, że nie zlewają się, a ich powierzchnia jest idealnie równa. To bazy twarde, ale równocześnie elastyczne, dzięki czemu paznokcie nie łamią się podczas wykonywania codziennych czynności.

Bazy kauczukowe

To stosunkowo nowy rodzaj baz hybrydowych. Łączą w sobie cechy baz uniwersalnych oraz regenerujących. Można stosować je do każdego rodzaju płytki paznokciowej. Zawierają środki odżywcze, które dodatkowo wzmacniają paznokcie.

Kauczukowe bazy hybrydowe wyróżniają się twardością przy równoczesnym zachowaniu sprężystości. Dzięki temu paznokcie nie łamią się, ale uginają, podczas wykonywania codziennych czynności. To ma decydujący wpływ na trwałość całego manicure hybrydowego.

Bez względu na wybrany rodzaj bazy, każdy z nich wymaga utwardzenia za pomocą lampy UV lub LED. Dzięki temu przyczepność lakieru i topu będzie bardzo dobra.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bazy do paznokci.