Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Medycyna

Jak się przygotować do pierwszego badania prenatalnego?

Pierwsza ciąża prawie zawsze jest dla kobiety źródłem jakiegoś stresu. Wszystko jest w niej nowe. Wszystkiego trzeba się nauczyć. Obawy o stan zdrowia dziecka mogą z dnia na dzień coraz bardziej narastać, jednakże można łatwo się ich pozbyć, decydując się na badania prenatalne Katowice, początkowo przynajmniej te bezinwazyjne, czyli diagnostyczne.

Na czym polegają te badania?

Otóż dzięki nim można ocenić aktualny stan zdrowia dziecka i to w sposób kompletnie bezinwazyjny. Niejedno badanie prenatalne dociera do pierwszych objawów różnych ciężkich chorób, a także ocenia prawdopodobieństwo wystąpienia pewnych wad wrodzonych u dziecka. Teoretycznie badania tego rodzaju nie są niczym obowiązkowym, ale lekarze, zwłaszcza ci wykonujący swoją pracę z powołania, prawie zawsze zalecają je pacjentkom. Wiedzą, że nawet pojedyncze i podstawowe Badanie prenatalne Kraków nieraz staje się bezcennym źródłem bardzo ważnych informacji na temat aktualnego, a czasem i przyszłego stanu zdrowia dziecka.

Jak się przygotować do badań?

Na samym początku wypadałoby się jeszcze dowiedzieć, kiedy na takie badanie prenatalne Kraków warto się zgłosić. To pierwsze lekarze zalecają wykonać gdzieś pomiędzy jedenastym a trzynastym lub co najwyżej czternastym tygodniem ciąży. Jeżeli badanie zostałoby przeprowadzone wcześniej lub później, najprawdopodobniej jego wyniki nie byłyby w stu procentach wiarygodne. Lepiej więc nie ryzykować i przeprowadzić badanie prenatalne Katowice w określonym przez lekarza terminie, aby w odpowiedni sposób sprawdzić przebieg ciąży i stan zdrowia dziecka.

W zależności od rodzaju badań prenatalnych inaczej trzeba będzie się do nich przygotować, jednakże tutaj lekarz zawsze sam odpowiednio pokieruje swoją pacjentką. Najbardziej podstawowe badania prenatalne Katowice to USG genetyczne oraz test podwójny. W ich przypadku pacjentka nie musi się przygotowywać w żaden szczególny sposób. Dla pewności warto jednak spytać o to przygotowanie swojego lekarza i postąpić zgodnie z jego zaleceniami.