Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Kosmetyki

Makijaż oka – niezbędne kosmetyki

Oczy to najważniejszy element twarzy, która zdecydowanie najbardziej przykuwa uwagę. Odpowiedni makijaż tej części może idealnie podkreślić urodę, zakryć mankamenty lub uwypuklić atuty. Jakie produkty są niezbędne do wykonania make-upu oka?

Cienie do powiek

Cienie to chyba najbardziej kojarzące się z malowaniem oka produkty kosmetyczne. Występują w różnych rodzajach i formach – od połyskujących, płynnych bądź kremowych, po matowe w kamieniu. Ponadto nie ma problemu ze znalezieniem koloru – cienie dostępne są w niemal każdej dowolnej barwie. Dzięki temu można je zastosować do zrobienia make-upu eleganckiego, codziennego, wieczorowego lub artystycznego, np. na sesje zdjęciowe.

Warto wspomnieć, że cienie do powiek nadają kształt i oprawę kolorystyczną. Aby produkt był trwalszy i lepiej się rozprowadzał, należy wcześniej zastosować specjalną bazę lub zwykły korektor. Cienie z kolei najlepiej nakładać odpowiednimi pędzelkami, które precyzyjnie blendują poszczególne warstwy kolorystyczne.

Kredka lub eyeliner

Po zastosowaniu cieni do powiek konieczne jest podkreślenie oka poprzez wykonanie kreski wzdłuż linii górnych i dolnych rzęs. Świetnie sprawdza się tu zwykła, miękka kredka do oczu, którą można także dowolnie rozcierać, aż do uzyskania zadowalającego efektu. Produkt występuje również w wersji wodoodpornej, przez co makijaż ma szansę utrzymać się w dobrym stanie nawet w bardzo trudnych warunkach.

Popularnym odpowiednikiem kredki jest eyeliner. Od kredki różni się przede wszystkim konsystencją, ale również tym, że nakładany jest jedynie na górnej powiece. Poza tym jego aplikacja wymaga znacznie większej wprawy. Eyelinery często mają postać wygodnego flamastra, ale popularne są również wersje z pędzelkiem lub żelowe. Najczęściej wybierane kolory takiego produktu to czerń, a także odcienie granatowe, brązowe i szare.

Tusz do rzęs

Jeśli nałożymy już cienie do powiek i wykonany kreskę, nie pozostaje nam nic innego, jak użyć produktu podkreślającego rzęsy. W tym celu służą popularne mascary, czyli tusze. Kosmetyki tego rodzaju przede wszystkim wydłużają i pogrubiają rzęsy, a w niektórych wersjach także podkręcają je.

Tusz w kolorze czarnym to dziś zdecydowany numer jeden. Znacznie rzadziej stosowane są obecnie opcje kolorowe, które chętnie nakładane były jeszcze kilkanaście lat temu (np. granatowe, turkusowe, fioletowe). Podobnie jak w przypadku cieni do powiek, kredek czy eyelinerów, kosmetyk ten dostępny jest w wersji wodoodpornej.

Cienie do powiek kupisz na Kosmetykizameryki.pl