Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Kosmetyki

Pielęgnacja cery na modłę koreańską

Koreanki najczęściej na każdym zdjęciu mają w zasadzie nieskazitelną twarz. Czy zawdzięczają ją jakimś super genom, które sprawiają, że cera jest gładka, lśniąca, delikatnie rozjaśniona i bez żadnych przebarwień? Oczywiście, że nie. Taka cera jest efektem stosowania specjalnej pielęgnacji. Jak ona wygląda?

Krok pierwszy – dokładne oczyszczenie cery

Przede wszystkim warto podkreślić, że Koreanki naprawdę bardzo dużą wagę przykładają do oczyszczenia cery. Ideałem piękności w Korei jest gładka, lekko lśniąca skóra – i tak też konstruowany jest skład kosmetyków koreańskich.

Generalnie duże znaczenie mają różnego rodzaju żele do twarzy. Najczęściej mają one nieco bardziej kremową konsystencję, niż zazwyczaj.

Warto w tym momencie podkreślić także to, że koreańskie kosmetyki są w zasadzie specjalnie tak skonstruowane, aby maksymalnie rozświetlić cerę oraz zredukować wszelkie przebarwienia.

Krok drugi – maseczka na płótnie

Standardowe koreańskie kosmetyki to nie tylko i wyłącznie żele do twarzy – to przede wszystkim bardzo specyficzne maseczki na płótnie. Czym w zasadzie tak naprawdę się one wyróżniają? Otóż taką maseczkę na płótnie kładzie się na twarz na kilkanaście minut, a następnie zdejmując delikatnie wmasowuje jeszcze składniki w skórę.

Takie maseczki charakteryzują się tym, że ich działanie jest w zasadzie natychmiastowe. Już po jednorazowym użyciu widać znaczną różnicę w wyglądzie cery i skóry.

Krok trzeci – naturalne koreańskie kosmetyki do makijażu twarzy

Na koniec trzeba jeszcze dodać, że Koreanki także nie stosują takich zwykłych kosmetyków do makijażu twarzy. Tutaj znacznie bardziej popularne są różnego rodzaju naturalne kosmetyki – trzymają się one nieporównywalnie dłużej, tym bardziej że stosowany jest pod nie często delikatny, rozświetlający puder przypominający bardziej zasypkę.

Zasadniczo, takie kosmetyki naprawdę bardzo dobrze się sprawdzają i co bardzo istotne – nie są tak ciężkie, jak w przypadku europejskich kosmetyków do makijażu twarzy.

Podsumowując, naprawdę warto spróbować takich kosmetyków koreańskich – tym bardziej, że wcale nie stanowią one kosztownego rozwiązania. Wręcz przeciwnie nawet – są całkiem tanie. Jedyne co, to nieraz trzeba poczekać trochę na dostawę.

Kosmetyki koreańskie dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl