Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Uroda

Piękne dłonie

Kobiety uwielbiają dbać o swój wygląd. Balsamy do ciała, odżywki do włosów, kremy do twarzy to podstawowe kosmetyki, które znajdują się w łazience każdej z nich. Jednak czy w całej tej pielęgnacji nie zapomina się o dłoniach? Warto i o nie zadbać, by mogły pięknie służyć przez długie lata.

Pielęgnacja paznokci u rąk

Pielęgnacja paznokci u rąk sprowadza się niekiedy tylko do pomalowania paznokci lakierem. Jest to oczywiście błędem, ponieważ pomalowanie paznokci powinno być zwieńczeniem wcześniejszych zabiegów, które niestety wymagają regularności i poświęcenia odrobiny czasu. Samo opiłowanie paznokcia i nadanie mu barwy nie wystarczy, by dłonie prezentowały się tak, jak należy. Jak zatem zadbać o paznokcie?

Przede wszystkim paznokcie należy nawilżać. Idealnie do tego sprawdzi się olejek rycynowy, który jest bogaty w takie składniki odżywcze, jak: białko, witaminę E oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Wszystkie te składniki odpowiedzialne są za zmiękczenie naskórka, odżywienie oraz nawilżenie. Olej rycynowy wspomaga również gojenie niewielkich ranek oraz nadaje zdrowy wygląd skórkom wokół paznokci. Takie regularne olejkowanie sprawi, że paznokcie będą wyglądać naprawdę dobrze.

Pielęgnacja dłoni

Kolejnym krokiem do pełnego sukcesu jest pielęgnacja dłoni. Nie chodzi tutaj jedynie o ich umycie i nakremowanie. Chodzi tutaj przede wszystkim o regularny peeling, który pozwoli złuszczyć martwy naskórek i wygładzić skórę. Taki peeling należy wykonywać raz w tygodniu przy użyciu na przykład mielonej kawy i ulubionego żelu czy mydła do mycia. Po peelingu warto wykonać masaż z wykorzystaniem podgrzanej oliwy z oliwek. W celu wykonania takiego masażu wystarczy podgrzać oliwę w rondelku a następnie przelać ją do miseczki. Kiedy będzie dobrze ciepła ale nie gorąca, należy zanurzyć ręce w misce i masować na zmianę raz prawą, raz lewą dłoń. Masaż powinien trać około 20 – 30 minut. Po tym czasie ręce należy osuszyć ręcznikiem papierowym i wklepać odżywczy krem w dłonie. Dobrze byłoby zawinąć dłonie na kolejne pół godziny w ręcznik z bawełny, by dodatkowo pozwolić składnikom odżywczym wejść wgłąb skóry wskutek podtrzymania ciepłej temperatury.

Po takich zabiegach wykonywanych raz w tygodniu ale regularnie, dłonie będą prawdziwą wizytówką. Nie będzie obaw przed ich pokazywaniem czy podawaniem.