Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Uroda

Skuteczne zabiegi usuwania owłosienia

Golenie nóg jest bardzo denerwujące. Nie zajmuje wiele czasu, ale efekty są krótkotrwałe. Podobnie jest z woskowaniem. Zanim się zorientujesz, nogi znów są zarośnięte. Poza tym zabieg może być dość bolesny. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet poszukuje metody trwałego usuwania owłosienia. Czy depilacja i epilacja laserowa mogą być rozwiązaniem naszych problemów z owłosieniem?

Skuteczne zabiegi usuwania włosów — laserowa epilacja i depilacja Katowice

Najpopularniejsze metody, które skutecznie usuwają niepożądane owłosienie to epilacja laserowa IPL („Intense Pulsed Light”) i depilacja Katowice.Zasada działania jest taka sama dla wszystkich zabiegów — bodziec zewnętrzny ma na celu zniszczenie komórek wzrostu w cebulkach włosów.

Promienie laserowe już od dawna skutecznie zwalczają niechciany porost włosów. Impuls światła laserowego wysyłany do skóry dociera do cebulek włosów. Tam jego energia zamienia się w ciepło, które niszczy komórki wzrostu włosów.

Trwała depilacja laserowa Katowice — jak działa zabieg?

Laser jest prowadzony centymetr po centymetrze po skórze i emituje precyzyjnie dozowane impulsy świetlne. Siłę energii i czas trwania zabiegu dostosowuje się do włosów i rodzaju skóry pacjenta.

Podczas zabiegu włosy „spalają się” u nasady (można to poczuć) i pojawia się lekkie szczypanie. Po zabiegu w miejscu, w którym umiejscowione są cebulki, widoczne są małe guzki. Brzmi to trochę przerażająco, ale świadczy o tym, że zabieg został przeprowadzony pomyślnie.

Trwałe usuwanie owłosienia za pomocą IPL

Procedura IPL jest w ostatnich latach uznawana za dalszy rozwój depilacji laserowej. Minimalne ryzyko i znacznie większa skuteczność — tak często reklamowana jest depilacja laserowa katowice.

Na rynku już od jakiegoś czasu są dostępne urządzenia IPL do użytku domowego. Jednak nie u wszystkich depilacja w domu przy użyciu IPL się sprawdza, dlatego lepiej skorzystać z usług profesjonalisty. Ponadto trwałe usuwanie owłosienia urządzeniami tego typu nie jest w 100% bezbolesne.

Zasadniczo IPL i laser działają na podobnych zasadach — energia świetlna jest wysyłana do cebulek włosów, gdzie jest zamieniana na ciepło.Urządzenia IPL emitują szeroki zakres długości fal. Duży obszar promieniowania oznacza, że eksponowane są nie tylko cebulki włosów.