Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Medycyna

Szybkie i sprawne USG piersi

USG piersi Kraków i USG piersi Katowice to miejsca, w których można szybko, skutecznie i komfortowo zrobić usg piersi. Warto takie badania wykonywać u profesjonalnej i wykwalifikowanej kadry, która posiada nowoczesny sprzęt i narzędzia. Jak i kiedy powinno się wykonać takie badanie? O czym powinny pamiętać pacjentki? Odpowiedź poniżej.

USG piersi Kraków i usg piersi Katowice

Wiele pań często zapomina o profilaktycznych i systematycznych badaniach. Panie często wstydzą się udać do gabinetu USG, by wykonać fachowe badanie piersi. Dopiero, gdy wyczują jakieś nieprawidłowości w swoim ciele – wówczas udają się do lekarza. Niestety, w wielu wypadkach jest to za późno. Dlatego też, wielu lekarzy oraz znane osoby angażują się w uświadamianie pań, by często robiły sobie badania. Przyjmuje się, że panie gabinet usg powinny wykonywać przynajmniej dwa razy w roku. Warto o tym pamiętać.

Wskazania do badania?

Kiedy obowiązkowo powinno wykonać się usg piersi? Takim momentem, kiedy jak najszybciej należy umówić się na badanie jest czas, gdy zauważymy w swoich piersiach jakiekolwiek nieprawidłowości. Gdy wyczujemy palcami zgrubienie lub jakiś guzek, gdy piersi znacznie z dnia na dzień zmienią swój kształt lub wygląd, gdy z brodawek zacznie lecieć krew lub gdy ich kolor również się zmieni. Gdy piersi staną się nabrzmiałe. Wówczas jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do odpowiedniego gabinetu w celu wykonania USG piersi. Nawet, gdy panie nie mają powyższych dolegliwości, powinny takie badanie wykonywać systematycznie. Młode kobiety po 30-tym roku życia obowiązkowo usg powinny robić przynajmniej raz w roku. Panie po 40stce i 50tce – przynajmniej dwa razy w roku.

Jak wygląda badanie i czy trzeba się do niego przygotować?

Badanie USG piersi jest całkowicie nieinwazyjne i bezbolesne. Leżąc na łóżku, radiolog specjalną sondą wykonuje koliste ruchy na naszych piersiach, gdzie w monitorze dokładnie wykonywany jest odczyt z ich wnętrza. Na takim badaniu widać, czy piersi są czyste czyli pozbawione jakichkolwiek guzków i zgrubień. Dzięki USG Piersi można zobaczyć także stan węzłów chłonnych znajdujących się pod pachą. Czy do takiego badania trzeba się specjalnie przygotować? Nie. Zarówno przed, jak i po badaniem można spożywać posiłki. Co ważne, badanie usg mogą wykonywać także panie, które karmią dziecko.