Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Uroda

Chanca piedra – ziołowa pomoc dla twojego organizmu

Chanca piedra (łac. Phyllanthus niruri) to jednoroczna roślina występująca powszechnie w klimacie tropikalnym. Należy do rodziny liściokwiatów, osiąga zwykle 20-30 cm wysokości, ale zdarzają się okazy wyrastające nawet do 70 cm. Od wieków obecna jest w medycynie ludowej wielu krajów ze względu na swoje szerokie działanie. Obecnie wykorzystywana jest także w suplementacji oraz medycynie konwencjonalnej.

Phyllanthus niruri – działanie

Zioło to wykazuje szeroki wachlarz pozytywnych właściwości. Stsowane jest przede wszystkim w przypadku problemów ze strony układu moczowego – wspomaga walkę z infekcjami i usprawnia pracę nerek. Działa moczopędnie i rozkurczowo, łagodzi dolegliwości bólowe. Szczególnie cenione jest działanie chanca piedra na kamienie nerkowe – umożliwia wydalenie ich i zapobiega powstawaniu nowych. Ponadto wspomaga pracę wątroby, pomaga utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi, pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz przeciwdziała namnażaniu się wolnych rodników.

Chanca piedra – czy warto?

Phyllanthus niruri występuje przede wszystkim w formie suszonego zioła do zaparzenia herbaty oraz tabletek. W przypadku chanca piedra cena obu tych form zachęca do spróbowania działania tego zioła, jeśli borykamy się z którąkolwiek przypadłością wspomnianą powyżej. Chanca piedra opinie także ma bardzo zachęcające – osoby stosujące to zioło mają bardzo dobre doświadczenia z nim związane.

Chanca piedra cena

Cena Phyllanthus niruri zależy tak naprawdę od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest forma podania oraz gramatura opakowania. Tabletki są nieco droższe, a opłacalnie jest kupić większe opakowanie. Niezależnie jednak od wybranej formy i gramatury – cena chanca piedra jest bardzo atrakcyjna – szczególnie jeśli możemy za nią dostać specyfik o tak szerokim działaniu!

Chanca piedra opinie

Jak wspomniano powyżej – opinie na temat Phyllanthus niruri są bardzo pozytywne. Zarówno użytkownicy stosujący to zioło, jak i naukowcy zajmujący się jego badaniem wskazują na pozytywne działanie tej rośliny w wielu aspektach. Podkreślane jest jej działanie na ogólną kondycję organizmu, samopoczucie, układ moczowy czy wątrobę. Nie bez znaczenia jest także regulacja procesów trawiennych przez substancje zawarte w chanca piedra.