Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Medycyna

Podologia – nowa dziedzina medycyny popularna także w Polsce

Gdy na stopach widoczne są nieestetyczne brodawki albo odciski, boleśnie pękają pięty albo wrastają paznokcie, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług specjalisty. Udzielaniem pomocy w takich przypadkach zajmuje się podolog.

Czym jest podologia?

Podologia jest dziedziną medycyny, która skupia się na leczeniu stóp. To rozległa specjalizacja, która obejmuje między innymi wiedzę z dziedziny dermatologii, kosmetologii czy diabetologii.

Specjalista, który zajmuje się podologią, to podolog. Poprzez wyposażenie, jakie dostarcza producent sprzętu podologicznego, wykonuje on zabiegi na stopach pacjentów.

Aktualnie, ze względu na rosnące zainteresowanie tą dziedziną medycyny, powstaje coraz więcej gabinetów. Na rynku działa także wiele firm oferujących niezbędne zaplecze – producent urządzeń oraz producent akcesoriów podologicznych może zaoferować specjalistom niezawodne rozwiązania pomagające w leczeniu dolegliwości stóp. Takie produkty dostarcza między innymi firma Suda, która cieszy się dużą renomą w swojej branży.

Jak można zostać podologiem?

Aby rozpocząć pracę na stanowisku podologa, konieczne jest ukończenie odpowiedniego szkolenia. Są to zajęcia organizowane obecnie w różnych miastach w Polsce, po których ukończeniu można otrzymać zaświadczenie o kwalifikacjach.

Podolog może zatrudnić się w gabinecie lub może otworzyć własną działalność. Jako że dziedzina ta jest dość nowa, nadal jest to atrakcyjny pomysł na biznes.

Jakie wyposażenie stosuje się w gabinecie podologa?

Gabinet podologa wymaga odpowiedniego wyposażenia. Podstawowe sprzęty to frezarka do obrabiania paznokci i skóry, a także fotel podologiczny. Może dostarczyć je producent sprzętu podologicznego tego typu.

Także konieczne jest zakupienie narzędzi i akcesoriów. Tutaj szeroką gamę sprzętów oferuje producent akcesoriów podologicznych. Są to między innymi frezy, pilniki, ostrza, piankowe rurki. Również ważne jest zaopatrzenie gabinetu w preparaty pielęgnacyjne. Oferuje je między innymi firma Suda, która posiada trzy linie produktowe – pielęgnacja bazowa, pielęgnacja specjalistyczna oraz pielęgnacja dla diabetyków.

Warto też zaznaczyć, że podolog może prowadzić usługi nie tylko w gabinecie. Przykładowo firma Suda, która dziś działa jako uznany producent sprzętu podologicznego, może zaoferować swoim klientom urządzenia do zabiegów mobilnych – odbywających się w domu pacjenta.