Ars-med.biz.pl

Piękniejsza strona Ciebie!

Medycyna

Kłopot z naczyniami krwionośnymi

Wydaje Ci się, że masz problem z naczyniami krwionośnymi i zastanawiasz się nad tym, co w takiej sytuacji należy zrobić? Jeżeli pojawiają się jakieś niejasności, na pewno dobrze porozmawiać z lekarzem. Nie ma też co ukrywać, że często zwlekamy z podejmowaniem decyzji o leczeniu (a czas ma naprawdę duże znaczenie).

Leczenie na odległość

Oczywiście nie chodzi w tym momencie o leczenie na odległość czy coś w tym stylu. Diagnozę można stawiać, dopiero gdy widzi się całą sytuację. Niemniej jednak nie można wykluczyć, że pośrednim rozwiązaniem jest angio TK tętnic wieńcowych. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, co to takiego?

Jeżeli angio TK brzmi dla Ciebie obco, pamiętaj, że chodzi o spiralną tomografię komputerową naczyń krwionośnych. Można też powiedzieć, że angio TK to po prostu angiografia tomografii komputerowej. Krótko mówiąc, chodzi o badanie, które może pozwolić na udzielenie wielu bardzo ważnych odpowiedzi.

Angio-MR

Warto też zdawać sobie sprawę z tego, że Angio tk może zostać zastąpione przez Angio-MR. Dokładnie rzecz ujmując, chodzi o rezonans magnetyczny naczyń krwionośnych. Można jeszcze dodać, że metoda ta ma pewną przewagę nad Angio TK – niepotrzebne jest promieniowanie i kontrast. Co za tym idzie, diagnostyka osób uczulonych jest bezproblemowa.

Z drugiej strony musimy mieć świadomość tego, że nie ma rozwiązań idealnych. Możemy rozmawiać o tym, że Angio-MR daje więcej możliwości, natomiast TK jest szybsze i łatwiej dostępne. Nie zapominajmy też o tym, że najważniejsza jest troska o zdrowie. Na koniec wszystko sprowadza się właśnie do tego.

Kiedy wykonać angio TK?

Być może niektórzy zastanawiają się nad tym, kiedy angio TK jest najlepszą decyzją. Wyjaśnienie tego nie jest jednak proste. Warto też wiedzieć, że mowa o badaniu, które nie musi koncentrować się jedynie na tętnicach wieńcowych.

Weźmy sobie pod uwagę angio TK głowy – badanie to pozwala ocenić tętnice i żyły mózgowe. Podczas przeprowadzenia badania można dowiedzieć się choćby o tętniakach, rozwarstwieniach czy zwężeniach miażdżycowych. Nazwy te pewnie dla wielu osób brzmią strasznie, ale nie należy się tym sugerować. Straszne jest najwyżej to, że człowiek może zadbać o swoje zdrowie, ale niekoniecznie to robi.